Pov. Bystrica potvrdila postup trinástimi gólmi

Sumár a komentáre 23. kola 6. futbalovej ligy

Pov. Bystrica – Dulov 13:0 (6:0)

Hostia napriek plnej súpiske nastúpili iba deviati. V 10. min po úniku J. Valienta hlavičkoval do siete nekrytý Almásy – 1:0. Viaceré pokusy bolu nepresné, v 19. min M. Štefanec bravúrne vytiahol zo šibenice Ivanovičovu strelu. O tri minúty brankár hostí prehral súboj s J. Valientom, ktorý zakončil do prázdnej brány. V 26. min Bielik hokejovým blafákom dal tretí gól a po veľkom zaváhaní brankára, ktorému loptu zobral Almásy a technickým lobom trafil opustenú bránu v 28. min – 4:0. V 33. min si pred bránu nabehol voľný Bielik – 5:0. V 37. min Ivanovič trafil žrď, odrazenú loptu Bielikovi vyrazil Štefanec, ale Bielik poľahky vrátil lotu do siete a tešil sa hetriku – 6:0. Po prestávke už v 46. min striedajúci A. Valient zblízka pridal siedmy gól. V 52. min si na zadnú žrď nabehol Vala – 8:0. A. Valient potom trafil brvno, ale v 56. min dokopol loptu do brány – 9:0. ďalšiu strelu A. Valienta vyrazil Štefanec, no Vicena zblízka popod gólmana dosiahol v 62. min desiaty gól. V 66. min po úniku mieril nepresne hosťujúci Jánošík, ale v 69. min dôrazný J. Valient dotlačil v páde loptu za čiaru – 11:0. Dvanásty gól dal v 80. min Vicena a vysokú výhru zakončil v 83. min druhý autor hetriku J. Valient.

Góly: 22., 69. a 83. J. Valient, 26., 33. a 37. Bielik, 10. a 28. Almásy, 46. a 56. A. Valient, 62. a 80. Vicena, 52. Vala.

POV. BYSTRICA: T. Kováč – Bušík, Vala, J. Valient, Vicena, Borovička (46. K. Masaryk), Baránek (46. Gáborík), Sloboda, Ivanovič (46. A. Valient), Almásy, Bielik (46. Rosina).

DULOV: M. Štefanec – Bujnoch, Ďurčík, R. Pagáč, D. Hruška, Jánošík, Lichtman, Pecuš, Bialeš, Brnka, Slabý. JOZEF ŠPROCHA

K. Podhradie - H. Poruba 1:1 (0:0)

Domáci nastúpili v derby pred 300 divákmi po dlhšej dobe v plnej sile a po opatrnom začiatku v 8. min nedotiahol nádejnú akciu M. Puček. V 10. min po Thierovom faule priamy kop zakončil Jánoško hlavičkou nad. V 15. min po prieniku M. Pučeka jeho prihrávku nepremenil z päťky P. Staňo. V 17. min M. Puček našiel P. Saňova na jedenástke, ale ten mieril tesne vedľa. Po Marušincovom krásnom centri v 20. min Kozíkovu strelu vytlačil Smolka zo šibenice. V 35. min zbehol Marušinec a jeho strela z 30 metrov skončila tesne nad brvnom. O minútu M. Puček netrafil po Thierovej prihrávke v dobrej pozícii. V 55. min po prihrávke Marušinca Kozíkovu strelu do šibenice vyrazil Smolku na roh. O tri minúty po brejku Jánoškovu strelu vyrazil Floriš, ktorý kryl aj opakovanú strelu. P. Staňo nepremenil Kozíkovu prihrávku a v 62. min M. Vlasatý vyskúšal gólmana. V 65. min po rohu M. Puček zblízka nedal. V 76. min po Marušincovom centri a prihrávke P. Staňa skóroval popod brankára Kozík – 1:0. O tri minúty vyrovnal Papp strelou spoza šestnástky. Marušinec z 30 metrov poslal loptu nad a zápas skončil deľbou bodov.

Góly: 76. Kozík – 79. Papp.

K. PODHRADIE: Floriš – Rafaj, Thier (74. R. Suchomel), R. Tomanica, Kozík, P. Staňo, M. Vlasatý, Marušinec, Ľ. Vlasatý, M. Púček, Szücs.

H. PORUBA: Smolka – Čurik, J. Pagáč, Majerík, Michal Galko, M. Švaňa (46. Hofierka), Hetflajš (88. Prekop), P. Dražkovec (27. A. Staňo), Papp, Jánoško, A. Pagáč. (VM)

Papradno – Košeca 1:0 (1:0)

V 2. min center Černošíka poslal Fujaček hlavou tesne nad a v 6. min M. Vicen išiel po úniku brankára, ale M. Hrebičík zachránil. V 16. min pokus M. Hrebičíka z 20 metrov letel tesne nad a o štyri minúty oblúčik T. Kaššu z 40 metrov skončil nad. Z protiútoku J. Galko mieril vedľa a v 37. min Mikulčíkov center poslal J. Tomanica hlavičkou vedľa. V 41. min Černošík obohral obrancov, našiel J. Galka, ktorý z päťky nekompromisne otvoril skóre – 1:0. V 60. min po kombinačnej akcii na jeden dotyk J. Galko trafil iba do brankárových rúk. O desať minút pokus T. Kaššu z 20 metrov skončil nad brvnom a v 82. min jeho prízemnú strelu k žrdi Hromadík vytlačil na roh. V 86. min po rohu mohol zvýšiť Tóth, no jeho strelu zrazil obranca hostí na roh.

Gól: 41. J. Galko.

PAPRADNO: Hromadík – M. Hrebičík, S. Trúchlik, Tóth, Fujaček (57. P. Gardoň), J. Galko, Černošík, Kozáčik, Cupan (74. M. Trúchlik), Lokšík (67. Matúš Galko), Pauk.

KOŠECA: Vladár – T. Bortel, Pavol Ondrejka, Országh, Štepanovič, Jaroslav Palček, Mikulčík, Demura, M. Vicen (36. Pružinec), T. Kašša, J. Tomanica. PAVOL ZDURJENČÍK

Lysá – Podmanín 2:2 (1:1)

Domáci mali raketový nástup a po chybe obrany v 3. min Drdák z otočky trafil k žrdi – 1:0. V 5. min Pilár vyskúšal domáceho gólmana a v 8. min po prihrávke Kubiša zblízka prestrelil. Michal Gardian v 10. min natiahol Fojteka. O dve minúty Martin Gardian po úniku vyrovnal. V 16. min Michal Gardian hlavičkoval tesne vedľa a v 21. min mieril vedľa Kubiš. Fojtek v 26. min reflexívne vyrazil bombu P. Gardiana a v 30. min po zrážke s vlastným brankárom putoval Pilár do nemocnice. V 34. min minul L. Kalus dobrý center a v 42. min Fojtek vybehnutím zmaril sólo Kubiša. Lysá sa po prestávke zlepšila, ale v 48. min Fojtek s námahou vyrazil strelu R. Sovíka. V 53. min P. Gardian opečiatkoval žrď a o minútu A. Zlocha nepretlačil loptu za chrbát T. Kostelanského. V 60. min A. Zlocha poslal loptu vedľa a v 63. min Martin Gardian k žrdi dal na 1:2. Priamy kop J. Sovíka v 65. min bravúrne vyrazil Fojtek, ktorý zachraňoval pádom pod nohy P. Gardiana v 67. min. V 78. min vyrovnal hlavou L. Panáček po priamom kope. V 87. min strelu P. Sovíka vyrazil Fojtek.

Góly: 3. Drdák, 78. L. Panáček – 12. a 63. Martin Gardian.

LYSÁ: Fojtek – P. Kováč, Muziga (J. Panáček), L. Panáček, M. Janíček, Hošták, Drdák (M. Kalus), Macko (Miroslav Kováč), M. Zlocha, A. Zlocha, L. Kalus (Cichák).

PODMANÍN: T. Kostelanský – P. Kostelanský st., M. Fapšo, Škultéty, Martin Gardian, Michal Gardian, R. Sovík, D. Pilár (P. Sovík), J. Sovík, P. Gardian, Kubiš (A. Kostelanský). ADRIÁN DEMÁČEK

Jasenica – Tuchyňa 2:3 (1:2)

V prvom polčase s av úvodnej polhodine hralo obojstranne opatrný futbal. Až v 27. min prekvapil domáceho gólmana A. Filo – 0:1. O dve minúty hostia znova udreli, keď po kombinačnej akcii zvýšil na 0:2 A. Bartoš. V 44. min unikol z polovice ihriska Pavlík st., obišiel aj vybiehajúcho Gospiča a strelou do prázdnej brány, ktorú hosťujúci obranca nestačil vykopnúť, znížil na 1:2. Po prestávke sa hralo medzi šestnástkami, šancí veľa nebolo. Po centri sa v 73. min presadil hosťujúci Adamovic – 1:3. Jaseničania sa snažili niečo s výsledkom urobiť, no až minútu pred koncom prekvapil brankára Moravík – 2:3.

Góly: 44. Pavlík st., 89. Moravík - 27. A. Filo, 29. A. Bartoš, 73. Adamovic.

JASENICA: M. Kňažko – F. Šterdas, Pavlík ml., P. Jánošík, Heldes (78. E. Hrebík), Šibík (37. Hlušek), J. Janáček (70. A. Kňažko), Mišúr (46. Adamík), J. Mišutka, Pavlík st., Moravík.

TUCHYŇA: Gospič – Štefula (24. Jozef Poliak – 70. J. Hrehuš), A. Filo, A. Bartoš, P. Štefanec, Suchánek, Krajči, Adamovic, Mikoláš, Mačina, Letko. (HA)

Udiča - D. Kočkovce 3:0 (2:0)

Zápas začal veľkým náporom domácich, ktorí hostí zatlačili na svoju polovicu a vytvorili si množstvo gólových šancí. Už v 6 min najlepší domáci hráč T. Drblík po centri Súľovského strelou z prvej k žrdi nedal brankárovi žiadnu šancu. V 10 min Strnad z 20 metrov tvrdou strelou prestrelil, bránu hostí a v 12. min gól T. Drblíka neplatil pre ofsajd. V 15 min išiel Súľovský sám na bránu, ktorú prestrelil, V 31 min jeho center nikto nedotlačil do prázdnej brány. Až v 32. min prvá strela hostí smeroval na domácu bránu. O päť minút T. Drblík išiel sám na bránu, ale nedal. V 38 min hosťujúci obranca podcenil obranný zákrok a Furdzo pretlačil loptu do siete. V 42 mi Súľovský nedočiahol center pred bránou. Druhý polčas začal znova šancami domácich, no Harušinca vychytal Valach. V 80. min po centri sa dočkal konečne Súľovský – 3:0. O minútu strelu M. Drblíka brankár chytil a v 85. min ten istý hráč prekopol hosťujúcu bránu.

Góly: 6. T. Drblík, 38. Furdzo, 80. Súľovský.

UDIČA: Štefánik – T. Drblík, M. Cesnárik, Strnad (75. Dánek), Pacek, Habáň, Harušinec, Súľovský, Drienik, Furdzo (67. M. Drblík), Kvasník.

D. KOČKOVCE: Valach – Šábik, Chobot, Crkoň, Urban, M. Pagáč (65. Bajza), Fedor (55. Kopiš), Mišík, Kučík, Michálek, Kvocera. (FM)