Považská na Facebook-u Púchov Ilava a okolie Dubnica

Gólové hody v Prečíne a N. Dubnici

Sumár a komentáre 29. kola 4. futbalovej ligy

Prečín – Tr. Teplice 3:5 (2:3)

V 3. min si na center z rohu nabehol Puček a hlavou dal na 0:1. V 8. min priamy kop T. Orávika kryl Khouja. V 16. min bol vylúčený Vrábel za faul v gólovej šanci. O dve minúty Michalcov pokus zmaril brankár, ale v 22. min T. Orávik vyrovnal. Po peknej akcii dostal domácich do vedenia v 36. min Hybben, no o dve minúty Šiko vyrovnal. V 41. min hostia viedli po góle Pučeka 2:3. V 57. min po ruke v šestnástke premenil jedenástku T. Orávik – 3:3. Útoky sa striedali, ale záver vyšiel hosťom. V 87. min Losonszký dal na 3:4 a v 90. min Krivda pridal piaty gól.

Góly: 22. a 57. T. Orávik (druhý z 11 m), 36. Hybben - 3. a 41. Puček, 38. Šiko, 87. Losonszký, 90. Krivda.

Rozhodoval Šmátrala, ŽK: Michalec – Beňo, Puček, ČK: 16. Vrábel, 100 divákov.

PREČÍN: Bartek – Boško, Michalec (74. Kmošena), Vrábel, Hudek (85. Kopáč), Ľ. Gajdošík, T. Orávik, Čelko, Pauer, Hybben, Strapko.

TR. TEPLICE: Khouja – Beňo, Krivda, Losonszký, Paška, Bretschneider, Šiko, Bubenko (90. Ružička), Bariak, Puček, Halaška. (MD)

N. Dubnica – Holíč 4:3 (1:2)

Burdejova strela v 2 min bola nepresná a v 3. min hostia po akcii Milotu vybojovali iba roh. V 10. min Maník netrafil zblízka a v 15. min Burdej prestrelil. V 21. min po priamom kope Privrel dal hlavou na 0:1. O tri minúty po pase Držíka Kucharík z 30 metrov preloboval brankára – 1:1. V 28. min Nečas z otočky pálil vedľa a po chybe obrany dal T. Slovík z 25 metrov v 33. min krásnou strelou na 1:2. O dve minúty sa Burdej nepresadil a v 37. min Pilný mieril vedľa. V druhom polčase domáci pridali, v 52. min Pilného nožničky skončili vedľa, ale ten istý hráč sa v 56. min sa už nemýlil – 2:2. V 61. min po faule na Ranušu premenil Pilný jedenástku. V 70. min Tadlánek zblízka nedal, v 76. min prestrelil bránu Beham, ale v 80. min Držík špičkou zvýšil na 4:2. V 88. min Blažek hlavičkou znížil na 4:3.

Góly: 56. a 61. Pilný (druhý z 11 m), 24. Kucharík, 79. Držík – 21. Privrel, 33. T. Slovík, 86. Blažek.

Rozhodoval Košťál, bez ŽK, 150 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej, Žifčák, Kucharík, Behan, Pilný, Ranuša, Maník (63. Vagala), Držík, Vojvodík (59. Tadlánek), Lendvay.

HOLÍČ: Ravas – Blažek, Vaclavik, Nečas, Privrel, Dubec, Uher, Španka, Konečný (73. Ružička), T. Slovík, Milota. VINCENT BEZDEDA

Myjava B – Domaniža 3:0 (2:0)

Streleckú šťastenu pokúšal v 13. min Jorík, ktorého strela tesne minula bránu a Pecha, proti ktorému si Zdurienčík pripísal úspešný zákrok. V 14. min na druhej strane natiahol Solničku peknou strelou Augustín. O tri minúty po rohu Tomannikým nekrytý minul. V 20. min sa nemýlil Pecha – 1:0. V 26. min Holišov pokus chytil Zdurienečík, a o minútu Solnička ďaleko vybehol no hostia zdiaľky netrafil opustenú bránu. V 37. min Holiš mieril nad a vzápätí pridal druhý gól. V 52. min dvakrát zakončoval neúspešne Pecha, znížiť mohol Sádecký, ale pri sóle nechal vyniknúť Solničku. V 54. min Vávru zvýšil na 3:0. Ten istý hráč nevyužil tutovku v 56. min, v 83. min Toman minul a Marčekova dorážka v 88. min o milimetre minula brvno.

Góly: 20. a 37. Pecha, 54. Vávra.

Rozhodoval Škadra, ŽK: Pavol Sivák, 261 divákov.

MYJAVA: Solnička – Jorík (70. Jastráb), Flamík, Pavol Sivák, Vávra, Pecha (79. Pekník), Toman, Holiš (58. Copko) Horeš, Marček, Bruško.

DOMANIŽA: Zdurienčík – Haviar, M. Šterdas, Braciník, Miroslav Kvaššay, Augustín, M. Košút, Blažek (46. Fapšo), J. Kardoš (60. Svitek), T. Lednický, Sádecký (66. Masničák). MAREK HRIN

Boleráz – Borčice 0:2 (0:2)

V šlágri kola prišiel Boleráz o svoju jarnú neporaziteľnosť. Borčice jasne ukázali, že sú o minimálne o úroveň vyššie, ako celá štvrtá liga. Až na začiatočné minúty mali Borčice hru pod kontrolou. Domáci pôsobili zakríknuto a bol na nich vidieť rešpekt. V 5. min zvonilo brvno po strele Nováka a neskôr neuspel ani Zuziak. V 24. min prišlo k nepríjemnému momentu, keď sa hráči zrazili vo vzduchu hlavami, na čo doplatil hosťujúci A. Plavšič a musel striedať. O chvíľu na to sa menilo aj skóre, domáca obrana nechala Novákovi priestor a ten to zúžitkoval – 0:1. Podobná situácia sa zopakovala aj v 39. min, keď ho domáca obrana nechala vystreliť a Novák ukázal, prečo bol a stále je obávaným kanonierom – 0.2. V druhom polčase sa hostia sústredili hlavne na bránenie výsledku a hoci sa hralo na polovici Borčíc, umne si strážili šestnástku a domácich nepustili do gólovky.

Góly: 26. a 39. Novák.

Rozhodoval Čulák, bez kariet, 300 divákov.

BOLERÁZ: Hrivňák – Hutár, Klačo, Mackovčín, Daniš, Blaško, Guoth (80. Mikinič), Bagi (86. Červenka), Líška, Lalík, Kitta (68. Polák). Tréner J. Královič.

BORČICE: Bobot – Hanzel, Barčík, A. Plavšič (24. L. Slávik), Mravec, Siva, Novák, Zuziak (68. Mačina), Náther, E. Le Giang, Petruš (76. Lončík). Tréner A. Homér. (STC)

Ďalšie výsledky 29. kola: Vrbové – Častkovce 1:0 (1:0), 30. Gažík, Hlohovec – J. Bohunice 2:5 (1:2), 35. a 59. Došek – 14. a 84. Pavlík, 33. Halmo, 65. Kunovský, 89. vlastný D. Habán, Malženice – Tr. Stankovce 2:2 (1:1), 12. a 62. Pikulík (prvý z 11m) – 26. a 48. Repa, Partizánske a Šimonovany mali voľno.

Predohrávka 34. kola: Šimonovany – Partizánske 1:0 (1:0), 21. Laurinec,

1. Borčice 26 23 1 2 85:14 70

2. Malženice 26 15 7 4 57:30 52

3. Myjava B 26 15 6 5 49:24 51

4. Boleráz 27 15 5 7 41:26 50

5. J. Bohunice 27 11 8 8 42:30 41

6. N. Dubnica 27 11 8 8 34:27 41

7. Šimonovany 27 10 7 10 33:28 37