Víťazné obraty Dubnice a Beluše

Sumár a komentáre 28. kola 3. futbalovej ligy

Dubnica – N. Zámky 2:1 (0:1)

Lepšie začali domáci, no v 5. min po centri Švec krížnou strelou tesne minul bránu a o dve minúty Jancov prudký strieľaný center Dovičovič vyrazil na roh. Hra bola vyrovnaná, hostia pohrozili až v 17. min, no Digaňa pádom pod Matičove nohy zachránil. Václav v 19. min vypálil z nádejnej pozície veľmi nepresne a prišiel trest. Po zaváhaní obrany Matič pred brankárom stačil ešte prihrať Tawandovi, a ten do prázdnej brány otvoril skóre. Dubnici sa hra nedarila, hostia hrali pozorne a organizovane a keď boli v núdzi, nehanbili sa a poslali zopár „homerunov“ mimo ihriska. V 34. min sa v šanci ocitol Vaško, no zaváhal a loptu mu obrancovia odkopli. V 48. min Poluch z vlastnej polovice dobre miereným odkopom poslal loptu iba na hornú sieť domácej brány. V 54. min Bol pred bránou v šanci Janco, no kým sa rozhodol, kam loptu pošle, odkopol mu ju Korman a vzápätí sa nepresadil Václav. Poluch potom posiela loptu hlavou gólmanovi veľmi nepresne a z následného rohu v 61. min Vaško hlavičkoval k žrdi – 1:1. O tri minúty Dovičovič nedôrazne loptu odkopol, na čo skvele zareagoval Horecký a krásnym lobom z 30 metrov do prázdnej brány dal na 2:1. V 67. min mohol zvýšiť Vaško, no namiesto strely prihrával Jakubekovi, ktorého strelu zblokovala obrana. Hostia v závere pridali, no centre k úspechu neviedli. V 84. min zachytil Lovskovu nebezpečnú strelu Digaňa, domáci sa tešili z cennej výhry.

Góly: 61. Vaško, 64. Horecký – 21. Tawanda.

Rozhodoval Kozolka, ŽK: Poluch, 150 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Vaško (80. Hlatký), Horecký (90. Gašpar), Janco, Václav, Čurik, Jakúbek, Častulín, Švec, Štefánek. Tréner P. Jakuš.

N. ZÁMKY: Dovičovič – Ešek, Baksics (62. Košút), Poluch, Petráš, Korman, Lovska, Horáček, Orémusz (71. Fehervári), Tawanda (85. Király), Matič. Tréner P. Lérant. JOZEF ŠPROCHA

Beluša – Šurany 2:1 (0:1)

Zápas dvoch nováčikovzačali lepšie hostia. Ich aktivita vyústila do pokutového kopu, ktorý v 11. min s prehľadom premenil Dudáš. Šurany boli v úvode veľmi nebezpečný a najmä vďaka skvelému Opatovi bol rozdiel len jednogólový. Na opačnej strane za domácich trikrát pohrozil Jurga. Najskôr ramenom mieril nad, potom hlavičkou natiahol Košlaba a do tretice v najväčšej šanci z päťky trestuhodne prestrelil. Dikácz gólovú hlavičku skvele zneškodnil Opat a na opačnej strane Mišutka z ťažkého uhla trafil žrď. Do druhého dejstva vstúpila Beluša ako vymenená. Vysoká aktivita a bojovnosť bola badateľná už od prvých minút. Mišutka hlavičkou nastrelil žrď a Hrenák o pár minút neskôr do tretice opečiatkoval konštrukciu Košlabovej brány. V 61. min sa domáci dočkali, keď priamy kop Gorelku vyrazil brankár hostí len pred Mišutku, ktorý poľahky dopravil loptu do siete 1:1. Hrenák v šanci nestrhol vedenie na domácu stranu a rovnako pochodil aj Novisedlák. Takmer počas celého druhého polčasu sa hralo na útočnej polovici domácich, ale hostia hrozili z nebezpečných protiútokov. Skvelý Opat zachoval chladnú hlavu a udržal nádej na plný bodový zisk domácich. Ten mohol spečatiť striedajúci žolík Pilát, ale proti Košlabovi neuspel. Rozhodujúci moment zápasu prišiel v 90.minúte, keď sa po rohovom kope hlavičkou presadil Gorelka 2:1. V závere mali domáci kopať po faule na Piláta pokutový kop, ale hlavný rozhodca sa namiesto penalty rozhodol odpísať koniec zápasu.

Góly: 61. P. Mišutka, 90. M. Gorelka – 11. Dudáš (11 m).

Rozhodoval Drobec, ŽK: J. Gažo, Piskla - Vašek, 150 divákov.

BELUŠA: Opat – Pavol Vavrík, J. Gažo, Kršák, J. Martinka, Škulec (46. M. Gorelka), Kucharík (79. Pilát), Novisedlák, Hrenák, Jurga, P. Mišutka. Tréner M. Bednár.

ŠURANY: Košlab – Mojko, Piskla (53. Vašek), Turan, Schroner, Braun, Hrebík (67. Blaho), Dudáš, Andrášik, Dikácz, Bencsík. Tréner M. Pavlovič. MILAN HRUBO

Led. Rovne – Horses 5:0 (1:0)

V prvom polčase boli domáci lepším tímom, no nedokázali sa strelecky presadiť. Vo veľkej šanci s aocitol Lipták, ale po Kollárovej prihrávke tesne minul hlavou bránu. Hostia iba v 20. min vyskúšali propagačnou strelou Kováča. V 42. min sa diváci dočkali, keď po rohu s ak odrazenej lopte dostal Lipták a trafil šibenicu. V druhom polčase sklári išli ďalej za výhrou a v 50. min Krištof vysunul Detka, a ten povedľa vybiehajúceho brankára dal na 2:0. O šesť minút po ďalšom rohu spoza šestnástky spoza šestnástky Prekop pridal tretí gól. V dobrej pozícii bol aj detko, lenže po Tomanovej prihrávke jeho strelu Grman vyrazil. V 70. min faulovali hostia Liptáka, ale Detko z jedenástky netrafil bránu. V 75. min T. Púček krížnou strelou zvýšil na 4:0 a ten istý hráč centrovanou loptou prekvapil gólmana a uzavrel konečný stav na 5:0.

Góly: 75. a 83. T. Púček, 42. Lipták, 50. Detko, 56. Prekop.

Rozhodoval Španka, bez ŽK, 200 divákov.

LED. ROVNE: Kováč – Tomana (78. Riečičiar), Kollár, Chmelík, Detko, Lipták, Prekop (80. Pokorný), T. Púček, M. Hruška (61. Kopúň), Krištof, Híreš. Tréner T. Púček.

HORSES: Grman – Kastelovič, Tabak, Oravec, Mrocek (70. Golis), Barta (46. Arsenovič), Olej (75. Minárik), Svatík, Gajdošík, Halás, Szabó. Tréner M. Slovák. (MI)

Púchov mal voľno

Ďalšie výsledky 28. kola: Topoľčany - DAC B/Vrakúň 0:2 (0:0), 50. Sandal, 89. Sabler, Komárno – Neded 2:2 (2:2), 19. a 28. Haša – 25. Ambassa, 30. Královič, V. Ludince – Šaľa 1:1 (1:0), 45. Cingel – 79. Račkovič, Horná Nitra - Galanta 3:1 (3:1), 2. Halmeš, 4. Turančík, 6. Filkorn – 44. Revák, Nemšová – Veľký Meder 4:2 (1:1), 34. Issa, 56. Nwofor, 66. Prekop, 81. Fabuš – 24. Pisár, 79. Tóth, Gabčíkovo – ViOn B Vráble 0:0,

1. Komárno 28 20 5 3 66:24 65 (+23)

2. Led. Rovne 27 17 5 5 55:28 56 (+14)

3. Púchov 27 15 7 5 44:19 52 (+13)

4. Beluša 28 14 6 8 37:31 48 (+9)

5. ViOn B 28 12 7 9 40:33 43 (-2)

6. DAC B 28 11 9 8 37:28 42 (+3)

7. Galanta 27 12 5 10 46:35 41 (-1)

8. Nemšová 27 12 3 12 41:41 39 (-3)