Derby vo Vrchteplej rozhodli penalty

Sumár a komentáre oblastných futbalových súťaží

7. LIGA MUŽI

Pruské si chcelo po domácom nezdare napraviť reputáciu na ihrisku nováčika. Po vedúcom góle Lazy vyrovnali, ale v druhom polčase rozhodol o výhre Pruského Lukáč.

Kolačín je späť, o jeho suverénnej výhre s Podvažím rozhodol jediný hráč. Juraj Bagin dal všetky štyri gól a po prestávke zaznamenal čistý hetrik.

Šebešťanovej pomohli k výhre dva góly v rozpätí štyroch minút. D. Breznica sa strelecky nepresadila a hostia v závere výhru navýšili.

Vedúci Kvašov prišiel do D. Marikovej v úlohe favorita, čo potvrdil polčasových dvojgólovým vedením. Domáci sa snažili, ale necelú štvrťhodinu pred koncom už iba zmiernili prehru na 1:3.

Pružina v prvom polčase strelecky predčila Dohňany, keď viedla 3:0. Hostia z prvej akcie po prestávke znížili, no ich snahu zmaril vzápätí A. Fabuš gólom na 4:1 a bolo rozhodnuté.

Praznov sa pokúšal bodovať v o Sverepci a po hodine hry viedol 0:1. Po vyrovnaní M. Kostelanský druhým gólom priblížil Skaličan opäť k trom bodom, ale nakoniec sa tešili domáci, keď o ich výhre rozhodol tri minúty pred koncom M. Pajger.

Visolaje mali voľno, tak nemohli natiahnúť svoju jarnú sériu víťazstiev.

18. kolo: Lazy – Pruské 1:2 (1:1), 22. Kmošena – 13. V. Suchánek, 66. Lukáč, Kolačín – Podvažie 4:0 (1:0), 4., 47., 83. a 90. Bagin, D. Breznica – Šebešťanová 0:3 (0:2), 19. a 70. Bubník, 23. Jurdík, D. Mariková – Kvašov 1:3 (0:2), 78. R. Polník – 15. D. Žiaček, 34. Lukajka, 72. Revák, Pružina – Dohňany 4:2 (3:0), 15. a 48. A. Fabuš, 20. Topor, 36. Kostka – 46. a 83. Jugáš, Sverepec – Praznov 3:2 (0:1), 61. D. Otradovec, 72. F. Kasman, 87. M. Pajger - 29. a 67. M. Kostelanský, Visolaje mali voľno.

8. LIGA MUŽI

Šok!. Inak sa nedá zápas ani pomenovať. Hostia povzbudení minulotýždňovou výhrou nad Mikušovcami predviedli hotový koncert, strelecky žiaril Bezák. Už v 37. min mal na konte prvý čistý hetrik – 0:3. Po prestávke hostia zvýšili na 0:5, potom Bezák za 23 minút dal päť gólov v rade a bolo 0:10. To nebolo všetko, lebo Novosád dal v závere ešte jedenásty gól.

Bolešov B statočne odolával lídrovi aj bez niektorých hráčov, ktorí museli byť v súčasne hranom zápase k dispozícii A tímu. Mikušovce sa dlho nedokázali presadiť, o výhre rozhodol dvoma gólmi v rozpätí dvoch minút Sondor.

Derby vo Vrchteplej sa hralo na podmočenom teréne a hostia išli do vedenia po penalte Uhlárika. Rovnakú možnosť mali po prestávke domáci, ale Milo vyrazil Michálkovi jedenástku. Adamičku šikovnou hlavičkou zvýšil na 0:2 a domáci už iba skorigovali stav.

Napriek tomu, že v Prejte v prvom polčase boli obaja strelci domáci, stav s FC Púchov bol 1:1. Hostia sa ujali vedenia vlastným gólom, no domáci po prestávke Koťanom z jedenástky otočili na 2:1. Potom dostali výhodu jedenástky dvakrát hostia a viedli 2:3. Ondrušík o chvíľu vyrovnal, ale dve minúty pred koncom zaistil Púchovu výhru Novosedliak.

V dueli posledného Č. Kameňa s Horovcami B sa diváci gólu ani druhej domácej výhry nedočkali.

Trstie sa v Orlovom nepresadilo, kým domáci skórovali raz v každom polčase a vyhrali.

14. kolo: Kameničany – Hradčan Lednica 0:11 (0:3), 5., 34., 37., 54., 65., 69., 75. a 77. Bezák, 49. Kapusta, 53. Kislan, 86. Novosád, Mikušovce - Bolešov B 2:0 (2:0), 55. a 57. Sondor, Vrchteplá – Bodiná 1:2 (0:1), 88. Marek Kuriš - 22. Uhlárik (11 m), 85. Adamička, Prejta - FC Púchov 3:4 (1:1), 41. a 79. Ondrušík, 48. Koťan (11 m) – 6. vlastný Laštinec, 52. Pavlis (11 m), 70. Remiš (11 m), 88. Novosedliak, Č. Kameň - Horovce B 0:0, Orlové – Trstie 2:0 (1:0), 18. Cabaj, 70. Pavlík.

6. LIGA DORAST

10. kolo: Mikušovce – Plevník 2:7 (0:4), 64. Vršata, 80. Gašpar – 8., 19. a 55. Čičut, 38. a 50. Majštiník, 3. P. Pajger, 65. Hehejík, Udiča – Tuchyňa 5:1 (3:1), 7. Melicherík, 23. N. Beník, 30. R. Cigánik, 46. Mituník, 64. J. Trško (35. J. Trško nepremenil 11 – tku) – 13. Gorelka, Sverepec – Dohňany 1:4 (0:1), 50. Kuruc – 20., 57., 68. a 78. Černoško, Jasenica – Lysá 7:1 (3:0), 5. a 10. Gaban, 47. a 50. R. Ondrásky, 13. M. Ondrásky, 73. G. Kalaš, 80. B. Krasňan – 69. Repka, D. Kočkovce mali voľno.

4. LIGASTARŠÍ ŽIACI SEVER

11. kolo: Jasenica – Pružina 0:2 (0:1), 34. vlastný Pleško, 63. Turza.

12. kolo: D. Mariková – Prečín 3:0 (1:0), 35. a 69. Gapko, 65. Katič, Plevník – Domaniža 1:4 (1:0), 23. Prášek – 49. a 67. Král, 43. Kohút, 58. Danek, Pružina – Udiča 2:2 (1:1), 27. a 58. Kardošová (prvý z 11 m) – 10. a 54. L. Trško (prvý z 11 m), Sverepec – Papradno 0:2 (0:0), 60. J. Cabadaj, 63. K. Jandúch, Jasenica mala voľno.

4. LIGA STARŠÍ ŽIACI JUH

12. kolo: Lazy - H. Poruba 9:1 (3:1), 10., 26., 46. a 70. Janíček, 43. a 68. Matej, 6. Pončík, 52. S. Juršták, 57. Ondrička – 33. Ratica, Košeca – Hradčan Lednica 1:3 (1:0), 29. Kolesányi – 50. a 70. A. Ivaniš, 55. E. Majerko, Ilava – Ladce 2:2 (2:0), 15. a 23. Majchút – 45. a 55. T. Kováč, Borčice /Bolešov – Beluša 0:13 (0:8), 1., 6., 19., 21., 28., 36. a 64. Štefún, 9., 30., 42. a 66. Masár, 32. Synák, 59. Bednár, Dohňany mali voľno.

4. LIGA MLADŠÍ ŽIACI

12. kolo: D. Kočkovce – Dubnica 0:11 (0:1), 3., 57. a 60. Dobias, 31., 43. a 52. T. Lacher, 35. a 46. Kováč, 36. a 60. A. Miakiš, 59. Hora, Kolačín – FC Púchov 0:2 (0:0), 36. Ježovicz, 38. Gašpar, Ilava mala voľno.

1. Dubnica 10 10 0 0 121:4 30

2. Kolačín 9 4 0 5 17:40 12

3. D. Kočkovce 10 4 0 6 17:51 12

4. FC Púchov 10 3 0 7 16:36 9

5. Ilava 9 3 0 6 11:51 9