Považská na Facebook-u Púchov Ilava a okolie Dubnica

Začala Detská tour Petra Sagana

Dievčatá z nášho regiónu triumfovali v štyroch kategóriách

Zľava Šatková, B. Máčková, Bodoríková a Hrtánek

V deň „bláznov“ sa v Lučenci otvorila cyklistická sezóna na Slovensku úvodným dielom už štvrtého ročníka Detskej tour Petra Sagana. V Mestskom parku Boženy Nemcovej v nádhernom, takmer letnom počasí, pripravili organizátori technickú trať bez stúpaní. Ako tradične mal náš región bohaté zastúpenie. Mimoriadne úspešné boli dievčatá, keď vyhrali štyri z piatich kategórii, ale bez kovu nezostali ani chlapci...

V kategórii mikro dievčatá zvíťazila systémom štart-cieľ Dubničanka Ráchel Repková. Tuhý boj o bronz zvádzala mladšia zo sestier Ungeových Vivien s Matieskovou z Prievidze. Viac síl mala Vivien a mohla sa tak tešiť z medaily.

Dramatický priebeh mala kategória mini chlapcov. Hneď po štarte sa v čele usadila trojica Benča, Matej Tomáš z Beluše a Jakub Javor z Dubnice. Ešte však v polovici kola okolo nich doslova prefrčal z posledného miesta štartujúci Čech Mušálek, ktorý si aj s prehľadom vybojoval zlato. V druhom kole sa zozadu predral tempársky jazdiaci Šichta na druhé miesto, ktoré si z prehľadom postrážil až do cieľa. Súboj o bronz bol mimoriadne dramatický -

Tomáš s Benčom utrhli Javora a rozdali si to vo finiši, o ktorom rozhodla až cieľová fotografia, keď obaja prišli do cieľa v zhodnom čase. Oči pre plač nakoniec ostali Matejovi Tomášovi, ktorý prehral o milimetre.

V kategórii mini dievčat nebolo o víťazke pochýb, keďže Dubničanka Vanessa Šatková jazdiaca v dohnianskom drese nasadila ostré tempo vďaka ktorému si utvorila veľký náskok, ktorý v cieli zveľadila na rovnú minútu.

V mladších žiakoch bol suverénny Schwarzbacher z Brezna, ktorý nadelil druhému viac ako dve minúty, no boj o ďalšie medaily bol tuhý. Dubničan Maják zhodil v úvode reťaz, a tak sa musel prepracovať z 12. miesta dopredu tŕnistou cestou. Adriánovi sa to podarilo dokonale, keď skončil na skvelej druhej priečke a vo finiši zdolal o sekundu Husára. Smolu mal ďalší Dubničan Marek Mojto, ktorý skončil hneď za nimi o necelé tri sekundy na 4. priečke.

V kategórii mladších žiačok upútal ďalší dohnianský dres, v ktorom jazdila Simona Bodoríková z Beluše. Simona od úvodu nasadila vysoké tempo, ktorému nestačil nik

a po víťazstvo si prišla s viac ako minútovým náskokom pred Sofiou Ungerovou z Košeckého Podhradia, ktorá si s prehľadom kontrolovala druhú priečku počas celého preteku pred Vojtíškovou.

V kategórii starších žiakov s prehľadom vyhral Maďar Takács Na druhom mieste prišiel do cieľa Šiminský. Martin Hrtánek z Udiče reprezentujúci Epic Dohňany predviedol výborný výkon, keď taktickou jazdou sa postupne zo siedmeho miesta predral na konečnú bronzovú priečku.

V kategórii starších žiačok sa od úvodu na prvé miesto predrala Udičanka Barbora Máčková, ktorú prenasledovala jej kolegyňa z dohnianského klubu Považskobystričanka Kristínka Tichá a Paulechová z Nového Mesta. Veľkú smolu v polovici úvodného kola mala Tichá, keď utrhla reťaz a pretek pre ňu skončil. Máčková v čele tempo vystupňovala a vypracovala si náskok, ktorý zveľaďovala a pred druhou Paulechovou bol nakoniec v cieli 25 sekúnd. Tretia s viac ako minútovou stratou skončila Šariková z Banskej Bystrice.

Výsledky:

Mikro dievčatá: 1. Ráchel Repková (Dubnica), 2. Kováčová (Košice), 3. Vivien Ungerová (Košecké Podhradie).

Mikro chlapci: 1. Bielik (Košice), 2. Lukáč (Lučenec), 3. Čellár (R. Sobota).

Mili dievčatá: 1. Kadlecová (Piešťany), 2. Horníková (Česko), 3. Bafii (Rožňava), 7. Romana Bortelová (Dubnica), 8. Karolína Bortelová (Dubnica).

Mili chlapci: 1. Maliňák (Česko), 2. Kováč (B. Bystrica), 3. Družkovský (Bratislava), 51. Tomáš Hudok (Dubnica).

Mini dievčatá: 1.Vanessa Šatková (Dubnica), 2. Dohnálková (P. Močidlany), 3. Maslíková (Súľov), 6. Lucia Hudoková (Dubnica).

Mini chlapci: 1. Mušálek (Česko), 2. Šichta (Martin), 3. Benča (Žiar nad Hronom), 4. Matej Tomáš (Beluša), 5. Jakub Javor (Dubnica), 8. Jakub Repka (Dubnica), 12. Jakub Mikuš (Dubnica).

Mladšie žiačky: 1. Simona Bodoríková (Beluša), 2. Sofia Ungerová (Košecké Podhradie), 3. Vojtíšková (Trenčín), 7. Veronika Máčková (Udiča).

Mladší žiaci: 1. Schwarzbacher (Brezno), 2. Adrián Maják (Dubnica), 3. Husár (Spišská Nová Ves), 4. Marek Mojto (Dubnica).

Staršie žiačky: 1. Barbora Máčková (Udiča), 2. Paulechová (N. Mesto nad Váhom), 3. Šariková (B. Bystrica).

Starší žiaci: 1. Takács (Maďarsko), 2. Šiminský (R. Sobota), 3. Martin Hrtánek (Udiča). (BB)