Považská na Facebook-u Púchov Ilava a okolie Dubnica

Púchovský legionár nešetril bývalých spoluhráčov

Doma naplno bodovalo regionálne trio, Dubnica odpočívala

Púchov – Neded 2:0 (2:0)

Už v 4. min pohrozil Letkovi Královič, o tri minúty Nemček vyrazil tvrdú strelu Gamboša na roh. V 17. min Kingsley (na jeseň hráč Nededu) trafil žrď, no išiel dôrazne za loptou a strelou do horného rohu otvoril skóre. Pilátov pekný prienik v 26. min nebol úspešný a o päť minút Ambassova trela letela tesne nad. V 33. min po rohu Pilátovu prudkú strelu z uhla Nemček vytlačil mimo žrdí a na druhej strane Ambassa v 35. min mieril vedľa. V 42. min vysunul Gamboš Kingsleyho, ktorý nájazd bezpečne premenil – 2:0. Ten istý hráč po prestávke dvakrát neuspel, Nemček v 56. min kryl tvrdú strelu Vanáka a o tri minúty aj Riškov pokus. Letko v 60. min po Nikoličovom centri zachraňoval pádom pod Rožníkove nohy. Buček v 70. min najprv vyskúšal brankára a vzápätí trafil žrď. Pokusy striedajúceho Pastorka v 80. a v 88. min vyrazil Nemček, ktorého neprekonal o minútu Buček, ktorý ešte v 90. min z ťažkého uhla zakončil do žrde.

GÓLY: 17. a 42. Kingsley.

Rozhodoval Kišš, ŽK: Kopiš, Zavadzan – Nemček, Taiwo, Královič, 120 divákov.

PÚCHOV: Letko – Riška, Luhový, Buček, Kopiš (67. Svorada), Kingsley (77. Pastorek), Mynář, Gamboš, Vanák, Pilát (87. Rosina), Zavadzan. Tréner J. Vágner.

NEDED: Nemček – Ambruš (46. Rožník), Kukučka, Taiwo, Pavlovčík, Ambassa (46. Bartoš), Bakuš, Bakši (67. A. Bartalos), Guemache, Královič, Nikolič. Tréner T. Bartoš.

JOZEF ŠPROCHA

Led. Rovne – Šaľa 4:0 (1:0)

Zápas začal svižne, domáci ovládli hru a strely M. Púčeka a M. Hrušku vyprášili gólmanove rukavice. V 13. min sklári rozobrali defenzívu hostí, no Detkovu golovú strelu zmaril Porubský. Kopúň v 18. m mieril tesne vedľa, ale po veľkom tlaku sa v 23. min domáci dočkali, keď sa premiérovým gólom predviedol Krištof, ktorý utešenou strelou nedal dobre chytajúcemu brankárovi šancu. Do konca polčasu skúšal trikrát šťastie Tomana, no jeho pokusy nenašli cieľ. Druhý polčas začal šancou Tomanu, ale Porubský bol proti. Šaľa pohrozila až v 57. min propagačnou strelou R. Prúčneho. V 60. min po tlaku Kopúň z 20 metrov peknou strelou zvýšil na 2:0. Dobre hrajúci Tomana našiel Detka, ktorý zvýšil v 77. min na 3:0. V 82. min Detko vymietol šibenicu – 4:0 a domáci boli po celozápasovom tlaku vytlieskaní spokojnými fanúšikmi.

GÓLY: 77. a 82. Detko, 23. Krištof, 60. Kopúň.

Rozhodoval Hulínek, ŽK: Tóth, 100 divákov.

L. ROVNE: Bačík – Tomana, Chmelík, Detko (85. Pokorný), Lipták (87. Ďurovec), Riečičiar, T. Púček, M. Hruška (83. Prekop), Híreš, Kopúň, Krištof. Tréner M. Púček.

ŠAĽA: Porubský – Ďatko, Jurík, R. Prúčny, Kochan, Račkovič, Szalay, Kružlík, Tóth (83. Nurediny), Vanek (64. Surányi), Domasta (70. Szöcs). Tréner O. Lancz. ĽUBOŠ DUBOVÝ

Beluša – Topoľčany 2:0 (1:0)

Zápas začali aktívnejšie domáci, ktorí sa už v 5.min mohli ujať vedenia, ale P. Mišutka Seneckého neprekonal. O minútu neskôr to bol opäť P. Mišutka, ktorý sa ocitol v šanci, ale opäť zoči-voči brankárovi neuspel. V 10. min domáci predviedli neuveriteľný biliard v šestnástke hostí, keď skvelý Senecký štyrikrát zasiahol, ale na piaty pokus už otvoril skóre Novisedlák 1:0. Rusnákova šanca zostala nevyužitá a na druhej strane zachraňoval pred Martinkom Luzin. Gorelkova hlavička gólom neskončila, a tak sa šlo do kabín za najtesnejšieho vedenia domácich. V druhom dejstve sa šance tvorili len sporadicky. Rusnákov pokus mieril nad a Mišutkova hlavička len do rukavíc Seneckého. V 74. min Beluša vsietila upokojujúci gól, keď sa po Novisedlákovom centri presadil hlavou Gorelka 2:0. V závere sa hostia snažili skorigovať Luonisom, ale ani jedna zo šancí gólom neskončila, a tak sa Beluša teší z cenného víťazstva.

GÓLY: 10. Novisedlák, 74. M. Gorelka.

Rozhodoval Šima, ŽK: J. Gažo - Laouzai, Mikula, Lounis, 170 divákov.

BELUŠA: Ciesar – J. Gažo, Mujkoš, Kršák, Jurga, Hrenák, Novisedlák, L. Zapotoka (79. F. Vavrík), M. Gorelka, J. Martinka (89. Škulec), P. Mišutka (83. Kucharík). Tréner M. Bednár.

TOPOĽČANY: Senecký – Laouzai, Fotias, Luzin, Omborenga, Iranzi, Mikula (75. Toma), Nwoko (68. Palo), Rusnák, Lounis, Pajer. Tréner J. Strna. MILAN HRUBO

Dubnica mala voľno

Ďalšie výsledky 24. kola: H. Nitra - ViOn B Vráble 0:1 (0:1), 30. Šlachta, N. Zámky – V. Meder 3:1 (1:0), 7. a 61. Muchaya, 76. Oremusz – 62. Pisár (11 m), Komárno – V. Ludince 4:0 (3:0), 27. a 31. Faragó, 29. Militosjan, 56. Bilyk, Galanta – FC Horses 0:1 (0:0), 55. Golis, Gabčíkovo - DAC B/Vrakúň 3:2 (2:1), 33. Belkovics, 43. Malý, 73. Kósa – 9. Černák, 90. Szépe, Nemšová – Šurany 3:1 (0:1), 53. Nwofor, 64. Fabuš, 83. Preko – 9. Dudáš.

1. Komárno 24 19 3 2 61:17 60 (+24)

2. Led. Rovne 24 15 5 4 48:25 50 (+11)

3. Púchov 24 14 6 4 43:16 48 (+12)

4. Beluša 24 12 5 7 32:27 41 (+11)

5. ViOn B 24 11 5 8 37:29 38 (-1)

6. Topoľčany 24 11 2 11 32:34 35 (+2)

7. Galanta 23 10 4 9 38:30 34 (-2)

8. DAC B 24 9 7 8 31:26 34 (+1)