Považská na Facebook-u Púchov Ilava a okolie Dubnica

Borčiciam sa vydarila jarná domáca premiéra

Sumár a komentáre 21. kola 4. futbalovej ligy

Borčice – Tr. Stankovce 4:1 (3:1)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný futbal, o ktorý sa zaslúžili aj hostia. Už v 8. min mali šancu, no lob skončil tesne vedľa. V 13. min sa k odrazenej lopte dostal Náther a otvoril skóre – 1:0. O štyri min po priamom kope Ďanovský hlavičkou vyrovnal. V 23. min po faule na Zuziaka premenil jedenástku Novák a v 34. min po rohu Mravec pekným volejom zvýšil na 3:1. Domáci z ďalších striel nič nevyťažili, hostia pohrozili ešte raz, no Kosa bol pozorný. Po prestávke Borčice kontrolovali hru. Nátherovu šancu zmaril Zemanovič a L. Slávik trafil žrď. V 80. min Barčík vysunul Nováka, ktorý po úniku našiel Zuziaka, a ten sa nemýlil – 4:1.

Góly: 13. Náther, 17. Novák (11 m), 34. Mravec, 80. Zuziak – 17. Ďanovský.

Rozhodoval Studený, ŽK: Barčík – Repa, Ďanovský, 490 divákov.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel (80. Lončík), Barčík, A. Plavšič, Mravec, Siva, Novák, Zuziak, Náther (65. E. Le Giang), L. Slávik (59. Mačina).

TR. STANKOVCE: Zemanovič – Antošík, Poruban, Hazda, Repa, Takáč, Puna, Škvarka, Ďuráči (84. Blaško), Ďanovský, Kováčik (88. Šišovský). (TR)

Vrbové – Nová Dubnica 0:2 (0:2)

Vrbové po predošlých troch úspešných kolách, keď neokúsili prehru, si vybrali slabší deň. V slnečnom, ale veternom počasí začali obe mužstva s rešpektom. Potom prevzali domáci iniciatívu, vypracovali si aj dve sľubné pozície na skórovanie, ale tie prekombinovali. Hostia v druhej časti prvého polčasu potrestali nesústredenosť domácej obrany. V 35. minúte dal gól Zifčák a asi o šesť minút Pilný zvýšil na 2:0 z pohľadu hostí. Po zmene strán sa domáci snažili niečo spraviť s výsledkom, pokúšali sa streliť kontaktný gól a nepomohlo ani striedanie. Hostia si rozumnou hrou a s trochou šťastia dvojgólové vedenie udržali a zaslúžene si odvážajú domov tri body.

Góly: 35. Žifčák, 41. Pilný.

Rozhodoval Čulák, ŽK: Verchola – Burdej, Lendvay, 121 divákov.

VRBOVÉ: Grežo – Ďuračka, Verchola, Vlado, Blaško (83. Lackovič), Sumer, Gažík, Železník (54. Majgot), Matejka (46. Strecký), Andrísek, Zelenay. Tréner A. Adamčík.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej, Tomáš, Kucharík (46. Vojvodík), Behan, Pilný (63. Držík), Ranuša, Maník, Švikruha (85. Tadlánek), Lendvay, Žifčák. Tréner O. Šmelko. PETER SEDLÁČEK

Domaniža – Tr. Teplice 1:1 (1:1)

V 8. min sa hostia ujali vedenia, keď po prieniku Bariak obišiel aj brankára a do prázdnej brány dal na 0:1. O šesť minút Bretschneider po dlhom sóle stroskotal na Braciníkovi. Po rýchlej rozohrávke v 28. min Loszonského strelu kryl Kubiš. V 39. min po rýchlom protiútoku a prihrávke Braciníka T. Lednický krížnou strelou pod brvno vyrovnal. V 49. min priamy kop Augustína T. Lednický nevyužil. Po priamom kope Sviteka v 62. min sa nedal prekonať Kopčan. V 77. min po faule na M. Košúta Svitek napálil loptu z priameho kopu do spojnice. Po rýchlom brejku hostí v 86. min Šikovu strelu k žrdi Kubiš do siete nepustil a zápas skončil deľbou bodov.

Góly: 39. T. Lednický – 8. Bariak.

Rozhodoval Piaček, ŽK: Braciník – Bernát, Haško, Hamaňa, 100 divákov.

DOMANIŽA: Kubiš – Haviar, Svoboda, M. Šterdas, Rybár, Braciník, Augustín, Miroslav Kvaššay, Michal Petrík (83. A. Fapšo), T. Lednický (63. Svitek), M. Košút.

TR. TEPLICE: Kopčan – Loszonský, Krivda, Bernát, Lutišan (65. Puček), Haško, Koreň (55. Michalík), Bretschneider, Hamaňa (89. Halaška), Bariak, Šiko. RADO HAVIAR

Boleráz – Prečín 4:2 (1:0)

Prečín prišiel s defenzívnou taktikou, ktorá robila domácim veľké problémy a nevedeli sa cez ňu presadiť. Keď sa to podarilo, tak Guoth trafil iba brankára. V 38. min sa predsa len Boleráz dočkal, keď Guoth unikol po krídle a jeho center usmernil do siete hlavou Bagi. V úvode druhého polčasu si Bagi situáciu zopakoval, tenotkrát však po rohu Mackovčína a bolo 2:0. Zdalo sa, že domáci si kráčajú po víťazstvo, ale v 63. min po viacerých chybách unikol Hybben a znížil – 2:1. Hostia ožili, zacítili šancu a o päť minút neskôr bolo vyrovnané, keď sa presadil krížnou strelou Čelko – 2:2. Povzbudený Prečín zacítil šancu, ale v 79. min zaknihoval svoj hetrik Bagi, keď sa najlepšie zorientoval v závare – 3:2. O tri minúty neskôr spečatil domáce víťazstvo po výkope gólmana Hrivňáka lobom Guoth.

Góly: 38., 49. a 79. Bagi, 82. Guoth – 63. Hybben, 68. Čelko.

Rozhodoval Kišš, ŽK: Kmošena, Orávik, 84 divákov.

BOLERÁŽ: Hrivňák – Polák, Hutár (46. Mikinič), Červenka (76. Klačo), Mackovčín, Daniš, Bagi, Guoth (86. Marek Daniš), Líška, Lalík, Kitta. Tréner J. Královič.

PREČÍN: Bartek – Boško, Vojtek, Vrábel, J. Košút, Kmošena, T. Orávik, Čelko, Pauer, Hybben, Strapko. Tréner J. Kútny. (STC)

Ďalšie výsledky 21. kola: Myjava – Partizánske 2:0 (1:0), 32. Kubica, 86. Copko, Malženice – Holíč 3:2 (0:1), 50. Vdovjak, 75. Barborík, 86. Yesbergenov – 43. a 79. Španka,

Častkovce – Jasl. Bohunice 0:0, Šimonovany a Hlohovec mali voľno.

1. Borčice 19 16 1 2 62:12 49

2. Malženice 19 10 5 4 39:21 35

3. Myjava B 19 10 5 4 35:18 35

4. Boleráz 20 10 4 6 33:23 34

5. N. Dubnica 19 8 7 4 24:15 31

6. J. Bohunice 20 8 6 6 28:21 30

7. Častkovce 20 8 6 6 23:21 30