Považská na Facebook-u Púchov Ilava a okolie Dubnica

Pruské prekazilo Spišiačkam radosť

Ani druhé finále extraligy florbalistiek sa nerozhodlo v nromálnom čase.

Pruské – Sp. N. Ves 8:7 pp (1:0, 1:4, 5:3 – 1:0) – stav série 1:1

Pruštianky v snahe napraviť nevydarený záver prvého duelu získali vedenie v 12. min po góle Hrehušovej v presilovke. V úvode druhej časti si domáce hráčky opäť nedali pozor a za 97 sekúnd trikrát inkasovali – 1:3. Do hry ich vrátil gól Šidlovej v 28. min na 2:3, lenže o minútu súperky opäť udreli. Pruštiankám sa nedarilo a v 45. min po hetriku K. Hudákovej prehrávali už 2:5. Kontaktný gól Hrehušovej a dve minúty na 3:5 im vrátil znova nádej, ktorú oživila Kňažková štvrtým gólom v 49. min. Dráma pokračoval, keď v 51. min Spišiačky odskočili opäť na dva góly – 4:6. O tri minúty Krištofová znížila, no Adamcová dve minúty pred koncom dala na 5:7. O 22 sekúnd sa presadila Šidlová – 6:7 a tá istá hráčky minútu pred koncom vyrovnala na 7:7. V predĺžení sa hralo iba 37 sekúnd, keď po prihrávke Troškovej dala Hrehušová víťazný gól.

Góly: 12., 47. a 61. Hrehušová, 28., 58. a 59. Šidlová, 49. Kňažková, 54. R. Krištofová – 24., 29. a 45. K. Hudáková, 25. a 51. P. Hudáková, 23. Grossová, 58. Adamcová