Šesť gólov Borčíc, trápenie Prečína

Sumár 20. kola 4. futbalovej ligy

Prečín – Myjava B 0:3 (0:2)

Hostia počas celého zápasu dominovali a domácim nedovolil takmer nič. V 11. min Bartek chytil Holišovu hlavičku z päťky a v 12. min Pechov oblúčik skončil tesne nad. V 16. min

Sa presadil v šestnástke po chybe obrany Copko a prestrelil brankára 0:1. O štyri minúty centrovanú loptu Marčeka si nešťastne do vlastnej brány zrazil Sádecký – 0:2. O dve minúty sa na šestnástke ocitol voľný T. Orávik, ale zakončil zbrklo vedľa a priamy kop Vrábela Solnička pohodlne kryl. Do prestávky mohli hostia ešte zvýšiť, no v 40. min nekrytý Jorík mieril vedľa, v 42. min Bartek zmaril šancu Holiša a v 45. min sa vyznamenal pri strele Marčeka. V 50. min po rýchlom brejku v poslednej chvíli ratoval domáci obranca spolu s bartekov a Jorík na odrazenú loptu nedosiahol. V 57. min po peknom centri Petra Siváka Copko bez námahy poslal loptu hlavou k žrdi – 0:3. V 79. min sa dostal do veľkej šance Copko, ale Bartek sa prekonať nedal.

Góly: 16. Copko, 20. vlastný Sádecký, 58. Holiš.

Rozhodoval Chlebo, ŽK: Vojtek, 150 divákov.

PREČÍN: Bartek – Boško, Vojtek, Vrábel, Sádecký (32. Kmošena), Zigo, T. Orávik, Michalec (65. Pavlík), Pauer, Hybben (61. Čelko), Strapko.

MYJAVA B: Solnička – Jorík (64. Oríšek), Flamík (75. Pekník), Pavol Sivák, Pecha, Peter Sivák, Toman, Holiš, Horeš, Marček, Copko (81. Nikodem). JOZEF ŠPROCHA

Tr. Teplice – Borčice 0:6 (0:2)

Tepličanov čakal v prvom domácom zápase líder súťaže. Po dvoch víťazstvách na ihriskách súperov a jednej prehre pred týždňom v Trenčianskych Stankovciach sa hotovali potrápiť Borčice. V prvom polčase dokázali s favoritom držať krok. Skóre zápasu v 20. min otvoril hosťujúci Novák a o desať minút Mravec pridal druhý presný zásah Iskry. Gólostroj Borčíc sa rozbehol po prestávke až v 69. min a začal ho skúsený Barčík. Záverečné minúty už gólov jasne patrili hosťom, ktorý dohromady nastrieľali až šesť gólov. Pre Trenčianske Teplice je výsledok 0:6 až príliš krutý.

Góly: 20. a 82. Novák, 30. Mravec, 69. Barčík, 71. Zuziak, 82. Mačina.

Rozhodoval Košťál, ŽK: A. Plavšič, Novák, Slávik, ČK: 67. Beňo, 150 divákov.

TR. TEPLICE: Kopčan – Krivda, Losonszký, Beňo, Bretschneider (75. Halaška), Lutišan (61. Vlado), Bariak, Haško, Paška (67. Bernát), Šiko, Puček.

BORČICE: Kosa – Petruš, Hanzel (74. Slávik), Barčík (90. Púpala), Križko, A. Plavšič, Mravec, Siva, Novák, Zuziak (78. Mačina), Náther.

N. Dubnica – Častkovce 2:0 (1:0)

V úvode začali domáci lepšie, v 2. min zakončoval Pilný slabo, ale v 7. min z priameho kopu z 20 metrov trafil Burdej k žrdi – 1:0. V 8. min Tomáš v dobrej šanci netrafil hlavou loptu, v 16. min Pilný minul Švikruhov center, rovnako ako Maník v 25. min. Domáci sa uspokojili so stavom, začalo sa hrať v strede ihriska. Rohový kop hostí v 30. min vyrazil Zaťko do žrde a v 44. min kryl priamy kop Ostrovského. V 48. min Ranušov center nepremenil Burdej. Potom prišli chvíle Tomáša, ktorý za osem minút zahodil tri šance. V 49. min neuspel po zlej malej domov s Korčekom, v 53. min neusmernil do siete Švikruhov center a o chvíľu trafil gólmana. Po Tuschelovej propagačnej strele v 57. min v v 61. min Ostrovský pätičkou minul, ale v 69. min po akcii Kucharíka s Vojvodíkom zvýšil Pilný na 2:0. V 74. min Tomáš netrafil z päťky odkrytú bránu. V 80. min Čechvala rozvlnil iba bočnú sieť, v 88. min priamy kop Končitíka Lendvay odhlavičkoval do bezpečia a v 87. min Némethyho strelu kryl Zaťko, ktorý vychatal už tretí zápas s nulou za sebou

Góly: 7. Burdej, 69. Pilný.

Rozhodoval L. Kováč, ŽK: Tomáš – Rusnák, Sládek, Husár, 100 divákov.

N. DUBNICA: Zaťko – Burdej (58. Vojvodík), Tomáš, Behan, Pilný (78. Tadlánek), Ranuša, Maník, Švikruha, Držík, Minárik (47. Kucharík), Lendvay.

ČASTKOVCE: Korček – Rusnák, Osuský, Halás, Čechvala, Končitík, Tuschel, Adamec, Sládek (46. Némethy), Husár (69. Vlado), Ostrovský.

VINCENT BEZDEDA

Domaniža mala voľno

Ďalšie výsledky 20. kola: Jaslovské Bohunice – Šimonovany 0:3 (0:2), 8. Miroslav Oršula, 28. Sobota, 61. Laurinec, Holíč - Tr. Stankovce 1:1 (1:1), 45. Nečas – 21. Hazda, Hlohovec – Vrbové 2:2 (1:2), 13. Došek, 67. Suchánek – 5. Zelenay, 26. Andrísek, Malženice – Boleráz 1:2 (0:0), 81. Pikulík - 46. Guoth, 80. Bagi, Partizánske mali voľno.

1. Borčice 18 15 1 2 58:11 46

2. Malženice 18 9 5 4 36:19 32

3. Myjava B 18 9 5 4 33:18 32

4. Boleráz 19 9 4 6 29:21 31

5. J. Bohunice 19 8 5 6 28:21 29

6. Častkovce 19 8 5 6 23:21 29

7. N. Dubnica 18 7 7 4 22:15 28

8. Tr. Stankovce 17 7 4 6 20:19 25