Tri domáce remízy a prehra z jedenástky

Sumár 22. kola 3. futbalovej ligy

Púchov – V. Ludince 0:0

Po troch zápasoch na ihriskách súperov sa Púchovčania prvýkrát predstavili domácim fanúšikom, no príliš ich nenadchli. Hostia veľmi dobre bránili a Púchovu takmer nič nedovolili. Vo vyrovnanom zápase sa na prvú výraznejšiu šancu čakalo až do 29. min, no Cingel pálil prudko vedľa. Púchov skúšal šťastie, no ani Zavadzan hlavou nenamieril presne a Ihemeho pokusy neprešli obranným valom V. Ludiniec. Ďalšie príležitosti do polčasu neboli, ale hneď po prestávke sa skóre mohlo meniť. Gambošovu strelu zrazila obrana na roh, po ktorom hlavičku Rišku popred odkrytú bránu nedokázal usmerniť do siete Iheme.

Letko v 54. min včas vybehol proti Matúšovi Predajnianskemu a zabránil najhoršiemu. Domácim sa nedarilo a v 66. min ich mohol potrestať Horniak, lenže pálil nad. Dvadsať minút pred koncom skúšal šťastie zdiaľky Brezničan a v 75. min aj Kopiš, no lopta skončila v oboch prípadoch vedľa. Stav sa mohol meniť v 90. min, keď najprv po chybe obrany hostí Svorada zakončoval nedôrazne a na druhej strane Letko kryl pokus Kubalu. Aj druhý zápas oboch súperov v sezóne tak skončil remízou.

Rozhodoval Patrovič, ŽK: Riška - Hamdaoui, Matúš Predajniansky, 199 divákov.

PÚCHOV: Letko - Pilát, Riška, Brezničan, Vanák, Zavadzan, Kopiš, Buček (62. Sibanda), Gamboš, Marek Gajdošík (79. Antol), Iheme (63. Svorada). Tréner J. Vágner.

V. LUDINCE: D. Benkó - Soboňa, Flídr, Hlaváčik, Krupánszki, Kosák (77. T. Benkó), Horniak, Kubala, Cingel (85. Michal Predajniansky), Matúš Predajniansky (90. Straňák), Hamdaoui. Tréner I. Kasana. (FK)

Dubnica – Šaľa 1:1 (1:0)

Dubničania chceli potvrdiť trojbodový zisk z Dunajskej Stredy a začai výborne, keď už v 5. min po Suchého prihrávke krížom šestnástky Václav prudko po zemi otvoril skóre – 1:0. V 10. min Jakúbekovu prízemnú strelu k žrdi Masár kryl a to bolo všetko, čo domáci v prvom polčase smerom dopredu ukázali. Šaľa pomaly preberala iniciatívu a v 26. min prvý pokus na domácu bránu od R. Prúčneho Digaňa spoľahlivo kontroloval. Hralo sa medzi šestnástkami, chýbal nápad a za zmienku stál iba nie príliš vydarený pokus F. Prúčneho z voleja v 41. min. Aj úvod druhej časti patril Dubnici, no v 48. min po peknej kombinácii Jakúbek v dobrej pozícii rozvlnil iba bočnú sieť. Trest prišiel v 58. min z kopačky F. Prúčneho, ktorý z 20 metrov polovysokou tvrdou strelou prekonal Digaňu. Domáci mali v 65. min náznak šance po prieniku Václava, ktorému obrana loptu v poslednej chvíli odkopla. O päť minút Digaňa pádom zasahoval pred Račkovičom, ktorý v 80. min pálil spoza šestnástky nad. Päť minút pred koncom po jednej z mála vydarených krídelných akcií striedajúci Vaško poslal na päťku gólovú prihrávku, no Filo bránu netrafil. Ten istý hráč v 89. min zobral na seba zodpovednosť, no namiesto spolupráce s Vaškom z 20 metrov poslal nie príliš nebezpečnú strelu presne na Masára a body sa delili.

Góly: 5. Václav – 58. F. Prúčny.

Rozhodoval Bezák, ŽK: Suchý, Jakúbek, Čurik – R. Prúčny, Surányi, 270 divákov.

DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Suchý (71. Vaško), Václav (87. Habšuda), Janco (83. Hlatký), Jakúbek, Čurik, Filo, Častulín, Švec, Štefánek. Tréner P. Jakuš.

ŠAĽA: Masár – Ďatko, Jurík, Nurediny, F. Prúčny (76. Tóth), R. Prúčny, Lalák, Kudry (46. Szalay), Surányi (46. Kochan), Račkovič, Kružlík. Tréner O. Lancz. JOZEF ŠPROCHA

Komárno – Beluša 2:1 (1:1)

Prvý polčas priniesol vyrovnanú hru, ba chvíľami mali územnú prevahu hostia, ale do gólovej príležitosti sa nedostali. Vedenia sa ujal líder tabuľky po desiatich minútach, keď sa svojou agresivitou presadil útočník Militosjan, ktorý získal loptu od hosťujúceho obrancu, napochodoval s ňou až do kuchyne, odkiaľ už nebolo pre neho problémom skórovať. Hostia vyrovnali v polovici prvého dejstva, keď po zaváhaní domácej obrany zahrávali trestný kop a Mišutka nedal Rožníkovi šancu. Po vyrovnávajúcom góle mali domáci niekoľko výborných šancí na skórovanie, ale tie nepremenili. Druhý polčas nepriniesol zďaleka tak atraktívny futbal. Hra upadla do šedého priemeru, šancí pred oboma bránami bolo málo. Rozhodnutie v zápase napokon priniesla 70. minúta, keď prenikajúceho Militosjana zovreli dvaja obrancovia Beluše a rozhodca nariadil pokutový kop. Ten premenil Čtvrtníček a tak vedúci celok tabuľky zostáva na jar naďalej stopercentný.

Góly: 10. Militosjan, 70. Čtvrtníček (11 m) – 23. Mišutka.

Rozhodoval Gašparovič, ŽK: Mujkoš, L. Zapotoka, 270 divákov.

KFC: Rožník – Szabó, Podlucký, Štrbák, Josl (78. Szénási), Čtvrtníček, Obert, Militosjan (87. Kuruc), Faragó, Gonzáles (55. V. Kosťukevič), Bilyk. Tréner R. Matovič.

KOVO: Ciesar – P. Gažo, Mujkoš, Pavol Vavrík (60. Kršák), Martinka (80. Pilát), Hrenák, Novisedlák, Zápotoka, Jurga, P. Gajdošík (41. Škulec), P. Mišutka. Tréner M. Bednár. (RG)

Led. Rovne – Neded 0:0

Od úvodu sa očakávalo, že domáci potvrdia tri body zvonku, no zápasu chýbala iskra a náboj. Zaujala až 33. min, keď sa Detko prebil obranou Nededu, ale D. Bartalos ho vychytal. V 38. min Tomana vymyslel tutovku pre Liptáka, ale tomu zmaril šancu brankár. V 42. min pokus A. Bartalosa Bučeka neohrozil a z protiútoku Detkov gólový pokus skončil nad bránou. Opatrný futbal pokračoval aj po prestávke. V 55. min Po Liptákovom priamom kope Chmelík hlavičkoval slabo do brankárových rúk a v 66. min po ďalšom Liptákovom centri Detko mieril vysoko nad. Zápas sa potom iba dohrával v pokojnom tempe a hostia si za nasadenie odviezli spravodlivý bod.

Rozhodovala Matulová, ŽK: Bakuš, Taiwo, Královič, 150 divákov.

LED. ROVNE: Bačík – Tomana, Chmelík, Detko, Lipták, Riečičiar (78. Prekop), T. Púček, M. Hruška (83. Pokorný), Híreš, Ďurovec, Kopúň. Tréner M. Púček.

NEDED: D. Bartalos – Bakuš, Ambruš, Taiwo, Pavlovčík, Dlhý (87. Bakši), Guemache, Královič, Ambassa (69. Kalmár), A. Bartalos, Rožník (78. Nikolič). Tréner T. Bartoš.

ĽUBOŠ DUBOVÝ

Ďalšie výsledky 22. kola: Horná Nitra – Šurany 0:2 (0:1), 26. vlastný, 68. Andrášik, Nové Zámky – ViOn B Vráble 1:1 (0:0), 57. Korman (11 m) – 82. Pepe (11 m), Horses Bánovce – V. Meder 2:2 (1:2), 36. Jambor, 50. Arsenović – 39. Gamkrelidze, 43. Pisár, Nemšová – DAC B/Vrakúň 2:0 (0:0), 75. Fabuš, 86. Nwofor, Gabčíkovo – Topoľčany 2:0 (0:0), 56. Bódis, 78. Kósa, Galanta mala voľno.

1. Komárno 22 17 3 2 55:16 54 (+21)

2. Led. Rovne 22 14 4 4 44:25 46 (+10)

3. Púchov 22 13 6 3 41:15 45 (+12)

4. Beluša 22 11 5 6 30:22 38 (+11)

5. Galanta 21 10 4 7 38:27 34 (+1)

6. DAC B. 22 9 6 7 29:23 33 (+3)

7. ViOn B 22 9 5 8 34:29 32 (-4)

8. Topoľčany 22 10 2 10 31:32 32 (+2)