Považská na Facebook-u Púchov Ilava a okolie Dubnica

Hádzanári Pov. Bystrice doma nezaváhali

V súboji s Hlohovcom získala Pov. Bystrica dôležité body

Pov. Bystrica – Hlohovec 30:23 (12:9)

Hosťom sa v úvode podarilo vyrovnať na 1:1 Dačevičom, no bolo to v zápase naposledy. Pov. Bystrica si aj zásluhou viacerých Motlíkových zákrokoch vybudovala po dvoch Vallových sedmičkách a góle Cifru v 7. min náskok 5:1. Sporta nápor pribrzdila a v 12. min znížila na 5:3. Domáci pridali, v 15. min viedli 8:4 a vzápätí Motlík zneškodnil Zaťkovi sedmičku. Domáci zvýšili na 10:5, lenže dopustili sa niekoľkých chýb, čo hostia využili a polčas prehrali iba 12:9. Po prestávke prišiel na ihrisko Chudoba a začal strelecky úradovať. V 35. min MŠK viedli 16:10 a súper nepôsobil dojmom, že by ich chcel obrať o body. Bystričania si udržiavali šesťgólový náskok, ktorý v 51. min navýšili až na deväťgólový – 25:16. Hlohovec v závere pridal a v päť minút pred koncom stiahol na 27:21. MŠK zvýšili na 29:21 a v 58. min Hároník dosiahol nielen tridsiatku, ale bol to bystrický gól č. 700 v tejto sezóne – 30:22. Posledné slovo mal však domáci odchovanec Majbík, ktorý bol so šiestimi gólmi najlepším strelcom Hlohovca.

MŠK: Motlík, Biel, Dobroň – Pupík 2, Cifra 2, Bystrický, Chudoba 7/5, Jurák 4, Tumidalský, Strelec 1, D. Valášek, Vallo 8/3, Hároník 5, Saitz, Kardoš, M. Kozák 1.

HLOHOVEC: Kosák, Konečný - Takáč 1, Markovič 3 /1, Laho, Dačevič 1, Briatka 1, S. Mažár 5, Tschur, Zaťko 2/1, Chiseljov 4, Hirtl, Papp, Majbík 6/1.

Vylúčení: 4:6.

Sedmičky: 8/8 – 4/3.

7. kolo: N. Zámky – Topoľčany 21:29, Šaľa - Prešov odložené na 5. 4.

1. Prešov 23 21 1 1 811:539 43

2. Šaľa 24 16 3 5 743:639 35

3. Pov. Bystrica 25 15 3 7 700:636 33

4. Topoľčany 25 13 3 9 724:639 29