Považská na Facebook-u Púchov Ilava a okolie Dubnica

Derby vyhral Púchov, uspeli aj Dubnica a sklári

Sumár 21. kola 3. futbalovej ligy

Beluša – Púchov 1:2 (0:2)

Derby začali aktívnejšie domáci hráči. Mišutkovi sa v sľubnej šanci nepodarilo ideálne zakončiť a Gorelkova strela z diaľky minula súperovu bránu. Hrenákov nádejný pokus zblokovala obrana a na druhej strane z prvej šance hostí trestal v 15. min Gamboš 0:1. O niekoľko minút neskôr si Púchov pýtal pokutový kop, ale hlavný rozhodca Sárai bol iného názoru. Strelám J. Gaža a Luhového chýbala presnosť a Bučekov pokus o prehodenie Ciesara neskončil v bráne. V 37. min mohli hostia navýšiť skóre, ale Gajdošíkovu prihrávku Buček nedopravil do siete. Gorelka v snahe vyrovnať trafil len Letkove rukavice a Zapotokova strela z diaľky letela ponad brvno hosťujúcej svätyne. Púchovu sa podarilo skórovať ešte do prestávky, keď Gamboš strelou z otočky v 45. min prekvapil Ciesara 0:2. Do druhého dejstva vstúpili domáci s jasným cieľom – čo najrýchlejšie streliť kontaktný gól. Mujkošovi sa to hlavou po rohu ešte nepodarilo, ale Gorelkovi v 58. min po centri Zapotoku už áno 1:2. Vzápätí mohli hostia potrestať Ciesarovu chybu, ale zaváhanie domáceho golmana Púchov nevyužil. V 74. min mohol vyrovnať Jurga, ale z dobrej pozície netrafil bránu. V závere stretnutia si Púchov umnou hrou už vedenie ustrážil a z derby pred peknou diváckou kulisou si odnáša všetky body.

Góly: 58. M. Gorelka – 15. a 45. Gamboš.

Rozhodoval Sárai, ŽK: J. Gažo, Mujkoš, M. Gorelka, Martinka, Bielik – Kopiš, Vanák, Zavadzan, Svorada, 400 divákov.

BELUŠA: Ciesar – J. Gažo, Mujkoš, Pavol Vavrík, Jurga (75. Bielik), Hrenák, P. Gajdošík (62. Martinka), Novisedlák, L. Zapotoka (88. Kršák), M. Gorelka, P. Mišutka. Tréner M. Bednár.

PÚCHOV: Letko – Riška, Vanák, Zavadzan, Brezničan, Gamboš, Kopiš (89. Kingsley), Buček (86. Sibanda), Luhový, Marek Gajdošík (69. Svorada), Pilát. Tréner J. Vágner. MILAN HRUBO

DAC D. Streda B /Vrakúň – Dubnica 0:1 (0:1)

Hostia podali u súpera disciplinovaný výkon a domácich do vyložených šancí nepúšťali. V 10. min dosiahli Horeckým gól, ktorý rozhodca pre ofsajd neuznal. O jedenásť minút už Dubnici vyšla rýchla akcia a po Filovej prihrávke Horecký dosiahol vedúci gól. Domáci sa pokúšali ohroziť bránu iba zo štandardiek, no centrované lopty končili v rukách Digaňu. Aj po prestávke Dubnica umnou hrou držali DAC na dištanc a domáci mali jedinú šancu po hodine hry, ale nebezpečná hlavička skončila tesne vedľa. Zvýšiť mohol Janco, ktorý po centri zblízka neprekonal Milošoviča a v 65. min išiel Horecký sám na bránu, pred šestnástkou ho nedovolene fauloval Szépe, ktorý uvidel červenú kartu. Oslabení domáci už šancu nemali a Dubnica po dobrom výkone získala dôležité tri body.

Gól: 21. Horecký.

Rozhodoval Pecek, ŽK: Pagáč – Horecký, ČK: 65. Szépe.

DAC B: Milošovič – Szépe, Polák (63. Csóka), Černák, Sandal, Sábler, Varga, Moďoroši, Nagy, Pagáč, Bazsó (78. Hubert). Tréner B. Fodrek.

DUBNICA: Digaňa – Zahranyčnyj, Suchý, Horecký (87. Václav), Janco, Jakúbek, Čurik, Filo, Častulín, Švec, Štefánek. Tréner P. Jakuš. JOZEF ŠPROCHA

Topoľčany - Led. Rovne 0:3 (0:1)

V základnej zostave Topoľčian sa objavili až štyria dorastenci. Od začiatku sa hral iba nezáživný futbal s minimom šancí na oboch stranách. Viac sa bojovalo v strede ihriska, domáci pohrozili iba s dvomi strelami z diaľky. Po zaváhaní domácej obrany sa do prečíslenia dostávali hostia, ale domáci brankár v šestnástke fauloval prenikajúceho útočníka a rozhodca nariadil pokutový kop. Lipták z bieleho bodu poslal hostí do vedenia – 0:1. Aj v druhom polčase sa hral iba slabší futbal. V 61. min vyšla hosťom pekná kombinačná akcia, na konci ktorej Prekop zvýšil vedenie hostí už na 0:2. O štyri minúty sa do šance dostali aj domáci, pred Anisom ale skvele zasiahol brankár Bačík, ktorý opäť minút zneškodnil aj dva rohové kopy domácich. Domácim postupne dochádzali sily a vyvrcholením bola chyba Kalisu, ktorý v snahe prehodiť hosťujúceho útočníka loptu stratil a Prchlík svoje nájazd zakončil gólom na konečných 0:3. Topoľčany výkonom sklamali aj tých najvernejších fanúšikov.

Góly: 40. Lipták (11 m), 61. Prekop, 86. Prchlík.

Rozhodoval Šima, ŽK: Kochan, Števko, 150 divákov.

MFK: Kochan – Števko, Omborenga, Rusnák (55. Militosyan), Luzin, Sabo (81. Fiala), Kalisa, Laouzai, Šudík (64. Slovák), Anis, Mikula. Tréner R. Števko.

CRYSTAL: Bačík – Tomana, Kollár (84. Prchlík), Chmelík, Lipták, Riečičiar (64. Ďurovec), Prekop (79. Pokorný), T. Púček, M. Hruška, Híreš, Kopúň. Tréner M. Púček. (JAŠ)

Ďalšie výsledky 21. kola: Horses Bánovce - Komárno 1:4 (1:2), 35. Mrocek - 33., 50. a 85. Militosjan, 14. Haša, Šaľa – Horná Nitra 1:1 (0:0), 73. Nurediny - 48. Šlabjar, V. Ludince – Gabčíkovo 2:2 (1:1), 15. Kubala, 66. Matúš Predajniansky – 24. Trabalík, 84. Tóth, ViOn B Vráble – Veľký Meder 1:2 (1:1), 7. vlastný Kovársky – 42. Bognár, 68. Bombicz, Šurany – Galanta 2:2 (1:1), 22. a 85. Hrebík – 14. a 76. (11 m) Meszlényi, Neded – Nemšová 1:2 (1:1),10. Královič – 13. Beňo, 51. Pedro, Nové Zámky mali voľno.

1. Komárno 21 16 3 2 53:15 51 (+21)

2. Led. Rovne 21 14 3 4 44:25 45 (+12)

3. Púchov 21 13 5 3 41:15 44 (+14)

4. Beluša 21 11 5 5 29:20 38 (+11)

5. Galanta 21 10 4 7 38:27 34 (+1)

6. DAC B/Vrak. 21 9 6 6 29:21 33 (+3)

7. Topoľčany 21 10 2 9 31:30 32 (+2)

8. ViOn B Vráb. 21 9 4 8 33:28 31 (-5)