Považská na Facebook-u Púchov Ilava a okolie Dubnica

Prešov ťažil z množstva chýb MŠK

V hádzanárskej extralige Pov. Bystrica doplatila na zlú streľbu a deravú obranu

Prešov - Pov. Bystrica 35:20 (16:6)

Po vedúcom góle Čípa Chudoba vyrovnal a mohol si to v 5. min zopakovať, no za stavu 2:1 jeho sedmičku chytil výborný Čupryna. Ten likvidoval jeden pokus hostí za druhým a jeho spoluhráči prekonávali Motlíka. V 8. min Pupík znížil na 4:2, ale potom Bystričania vyprodukovali viacero technických chýb a nedokázali prekonať Čuprynu, ktorý mal v prvom polčase dvanásť úspešných zákrokov. Nemohúcnosť hostí, ktorí za stavu 6:2 pri vlastnej presilovke po veľkých chybách dvakrát inkasovali – 8:2 (12. min). O dve minúty Motlík vyrazil sedmičku Rábeka. V 17. min Tatran viedol 10:3, ale po Motlíkových zákrokoch hostia na chvíľu ožili a Pupík, Vallo a Tumidalský v 22. min znížili na 10:6. Vylúčenie Hároníka potrestali východniari dvoma gólmi a v útoku bezradne pôsobiaci hostia strieľali z nepripravených pozícií a v obrane vôbec nepomohli Motlíkovi, ktorý sa snažil, ale ani jeho päť zákrokov nestačilo. Prešov sa ani veľmi nemusel namáhať, aby polčas vyhral o desať gólov 16:6. Po prestávke prišiel do brány hostí Biel, ktorý sa uviedol pekným zákrokom a do konca ich pridal ďalších osem. Bystričania do 37. min strelecky držali krok – 20:10. Potom opäť neprekonali Čuprynu, ktorý chytal jeden pokus za druhým (spolu 22 v zápase) a náskok Tatrana narastal. Aj vďaka trom gólom v presilovke narástol v 40. min rozdiel na 25:10. Hostia sa snažili niekoľkokrát o hru bez brankára, no po zlom zakončení raz inkasovali a ďalšie strely Čuprynu a Kroka minuli opustenú bránu. Pätnásťgólové vedenie sa dlho nemenilo, hostí držal nad vodou iba striedajúci Bystrický, ktorý dal z posledných šiestich gólov štyri, trafil žrď a v poslednej sekunde mu Vernarský chytil sedmičku. Po dlhej prestávke spôsobenej zranením sa v drese hostí objavil Saitz a raz skóroval. Prešov bez problémov vyhral, no výrazným spôsobom mu svojím nepresvedčivým výkonom v obrane a neefektívnou streľbou k tomu pomohli hráči MŠK.

PREŠOV: Čupryna, Bražnyk, Vernarský – Rábek 6/2, Humeňanský, Hrstka 4/1, D. Krok 6, Rečičár, Ľ. Šárpataky 1, L. Urban 8, Číp 6, Vučko 4, Páleš, Popík.

MŠK: Motlík, Biel, Dobroň – Pupík 4, Cifra, Š. Macháč, Bystrický 4, Chudoba 3, Jurák 1, Tumidalský 3, Strelec, D. Valášek, Vallo 1, Hároník 1, Saitz 1, M. Kozák 2/1.

Vylúčení: 2:6.

Sedmičky: 4/3 – 2/1