V Lysej sa nedohralo pre inzultáciu

V 6. futbalovej lige bolo viacero zaujímavých výsledkov. Nečakali sa vysoké prehry Tuchyne, M. Ledníc, či Papradna, Plevník otočil zápas v Udiči.

H. Poruba (v zelenom) rozhodla o výhre s Papradnom až po prestávke.H. Poruba (v zelenom) rozhodla o výhre s Papradnom až po prestávke.

Jasenica – K. Podhradie 3:2 (1:0)

Hostia mali v úvode prevahu, ale doplatili na nevyužívanie šancí. V 3. min strele M. Pučeka chýbali centimetre a v 10. min Rybárik vyrazil tvrdú strelu P. Slávika. Pokus hostí v 13. min zrazila obrana a v 20. min skončila strela Ľ. Vlasatého na žrdi. V 24. min Pavlík z uhla trafil iba bočnú sieť, ale v 35. min po faule na Pecníka . Šibík premenil jedenástku – 1:0. V 38. min si P. Jánošík obhodil obrancu,. No trafil iba vybiehajúceho Floriša a v 42. min Rybárik bravúrne zmaril gólovú šancu R. Pučeka. Po prestávke snaha hostí poklesla a v 55. min P. Jánošík krásne trafil z 25 metrov horný roh – 2:0. Až potom hráči K. Podhradia pridali a začali sa diať veci. V 65. min po chybe obrany napálil R. Puček loptu zo šestnástky do odkrytej brány – 2:1. O päť minút po faule domáceho obrancu Kozík premenil jedenástku, ktorú musel opakovať a opäť sa nemýlil – 2:2. V 80. min R. Puček prehodil gólmana, no keď mal pred sebou prázdnu bránu, trafil domáceho obrancu. Ten istý hráč o minútu mieril nepresne a potom prišiel trest za zahodené šance. Päť minút pred koncom G. Šibík parádnou bombou z 30 metrov z priameho kopu trafil nechytateľne k žrdi – 3:2.

Góly: 35. a 85. G. Šibík (prvý z 11 m), 55. P. Jánošík – 65. R. Puček, 70. Kozík.

JASENICA: Rybárik – G. Šibík, P. Jánošík, N. Pavlík, J. Mišutka (Beniač), J. Janáček (Vaštík), Adamík, Hlušek, Pecník (Juraj Bednár), F. Šterdas, A. Kňažko.

K. PODHRADIE: Floriš – R. Puček, Rafaj, Thier, M. Vlasatý (Turza), Ďatko, Kozík, P. Slávik (Bagin), Ľ. Vlasatý, M. Puček, F. Staňo. JOZEF ŠPROCHA

Udiča – Plevník 1:4 (1:0)

Domáci mali raketový úvod, keď v 1. min po faule Cesnárik z 30 metrov nedal gólmonovi šancu strelou z priameho kopu. V 8. min strelu T. Drblíka brankár strelu vytlačil na brvno a o minútu jeho ďalšiu strelu zastavili obrancovia. Do tretice pokus T. Drblíka v 20. min brankára neprekvapil. O tri minúty sa nepresadil J. Kušnier, ktorého strela skončila rohom. V 32. min strelecký pokus J. Kremeňa kryl Kuliha a v 35. min Ignácik prízemnou strelou natiahol Jozefa Bednára. Pokus J. Gašpárka v 37. min bol veľmi nepresný. V 55. min vyrovnal po rohu T. Ďurkech na 1:1. V 61. min S. Budaya v čistej šanci vychytal Kuliha a v 64. min T. Drblík bez prípravy prestrelil. V 66. min P. Ďurkech unikol a dostal hostí do vedenia – 1:2. V 72. min Lukáč zvýšil na 1:3 a o tri minúty netrafil bránu Kušnier. Pokus J. Gašpárka z 30 metrov vystrašil Jozefa Bednára, ale stav sa nemenil. Kušnierov lob v 80. min skončil tesne nad. V 88. min ušiel z polovice Dodek a dal štvrtý gol.

Góly: 1. Cesnárik – 55. T. Ďurkech, 66. P. Ďurkech, 72. Lukáč, 88. Dodek.

UDIČA: Kuliha – T. Drblík, J. Gašpárek, Papšo, Pacek, Harvánek (Hájek), Ignácik, Hurtoň, Furdzo (Beník), Cesnárik, Kvasník.

PLEVNÍK: Jozef Bednár – J. Kremeň, Zelenák, Martin Buday, Čižmárik, S. Buday, T. Ďurkech, P. Ďurkech (Pavlovič), Dodek, Kušnier, Lukáč (Michálek). ADRIÁN DEMÁČEK

Lysá – Bolešov 0:2 (0:0) nedohrané

Hostia boli aktívnejší, ale strely Veselého, Michala Bartáka a Kočku skončili vedľa. Domáci skúšali šťastie brejkami, ale Hedlíkov gól neplatil pre ofsajd. V 61. min po centri Michala Martáka otvoril skóre Závodný. Lysania pridali, ale priame kopy neskončili úspechom. V 85. min Fojtek vyrazil strelu D. Bartáka a Závodný dotlačil loptu do siete. Potom domáci divák kopol asistenta rozhodcu a hlavný rozhodca zápas predčasne ukončil.

Góly: 61. a 85. Závodný.

LYSÁ: Fojtek – P. Kováč, Muziga, Hošták, Macko, M. Kováč, A. Zlocha, Ľ. Janíček, Baška, Hedlík, Lišaník.

BOLEŠOV: Martin Barták – Mojto, Senko, Janiš, D. Šatka (Šišaj), Veselý, D. Barták, Michal Barták (Šándor), Prna, Závodný, Kočka. (ZUPA)

Košeca – Tuchyňa 7:0 (4:0)

Ubehli iba tri minúty a M. Vicen otvoril skóre. O minútu sa presadil Palme a Košečania ovládli hru. Mali aj ďalšie šance, no skórovali až v 33. min Fuskom. Tri minúty pred prestávkou zvyšoval T. Kašša na 4:0. Po prestávke pridal v 50. min Palme piaty gól. Hostia si vypracovali dve gólové šance, ale Pišoja si udržal čisté konto. Vysokú výhru domácich zvýraznil v 64. a v 72. min Fulec. Výhra Košece je zaslúžená, prehra je pre hostí krutá.

Góly: 4. a 50. Palme, 64. a 72. Fulec, 4. M. Vicen, 33. Fusko, 42. T. Kašša,

KOŠECA: Pišoja – Palme, B. Oťahel (Švehla), M. Vicen, Fusko (Jaroslav Palček), Golej, Kalus, Fulec, T. Kašša, Ján Palček, Štepanovič.

TUCHYŇA: Höfer – Koťan (Švajda), Hrehuš, Letko, Mikoláš, A. Filo, Hrubina, Jozef Poliak, Adamovic, Krajči (M. Filo), P. Poliak. (RO)

M. Lednice – Ilava 1:6 (0:4)

Herne lepší hostia sa ujali vedenia v 11. min po hlavičke Tomanicu. V 14. min Galko spoza šestnástky pridal druhý gól. Znížiť mohli domáci 20. min, no ani dva pokusy neskončili za Vráblovým chrbtom. V 40. min Tomanica po samostatnom úniku dal tretí gól a v 44. min zvýšil na 0:4 Pružinec technickou strelou povedľa brankára. Vstuz do druhej časti mali lepší hosti, ktorí v 48. min potrestali chybu obrany gólom Pružinca. Potom sa hralo medzi šestnástkami, až v 73. min Ľ. Vančo z priameho kopu znížil na 1:5. Vysokú výhru hostí potvrdil v 86. min P. Pagáč.

Góly: 74. Ľ. Vančo – 11. a 40. Tomanica, 44. a 48. Pružinec, 14. Galko, 86. P. Pagáč.

M. LEDNICE: J. Košút – M. Vančo, Ľ. Vančo, T. Húdek, Juraj Lednický, Š. Lednický, Pekara, Krajčír, L. Lednický, Ľ. Kardoš, P. Vančo.

ILAVA: Vrábel – Galko, D. Kopačka, Šedo, Branický, Tomanica, Ptáček, Pružinec, Kňažek, M. Barkáč, Ladecký (P: Pagáč). (TL)

Dulov – D. Kočkovce 2:1 (0:0)

V 4. min musel Valach ukázať svoje umenie po Bujnochovej tvrdej strele, na druhej strane sa Štefanec nedal prekvapiť po strele Koncového. V 25. min ušiel Mikšík, ale mieril iba do Valachových rukavíc. Na druhej strele Michálkovo zakončenie nenarobilo problémy Štefancovi. V 40. min Mikšík vysunul Baláža, ale ten z výhodnej pozície šancu zahodil. V 52. min ukázal Šedík chrbát domácim obrancom a Štefanec bol bez šance – 0:1. Baláž potom nevyťažil nič z akcie R. Pagáča, ale v 63. min zahrali hostia v šestnástke rukou a R. Pagáč z penalty vyrovnal. Šedíkov gól najprv rozhodca uznal, ale na pokyn asistenta ho vzápätí odvolal. Hostia cítil krivdu a niekoľko minút sa futbal nehral. Keď sa zdalo, že duel skončí deľbou bodov, v 87. min Bujnoch tvrdou strelou rozhodol o tesnej výhre Dulova.

Góly: 63. R. Pagáč (11 m), 87. Bujnoch - 52. Šedík.

DULOV: Štefanec – D. Hruška, Brnka, Vozár, Slabý (Bereš), Bujnoch, Baláž, Kováč, Hazala, R. Pagáč, Mikšík (Bialeš).

D. KOČKOVCE: Valach – Luhový, Chobot, Šábik, Koncový (Pavlis), Šedík, Mišík, Michálek, Kopiš, Velič, Kučík (Leško). PAVOL PREKOP

H. Poruba – Papradno 4:0 (0:0)

V úvode sa hralo medzi šestnástkami, potom domáci pridali a v prvej štvrťhodine mali dobré šance, ktoré nevyužili. V 5. min Jánoškou strelu zrazila obrana na roh, v 8. min hlavička A. Staňa letela tesne nad brvno, v 10. min strele R. Sviečku chýbali centimetre a v 15. min Jánoškovu strelu zastavilo brvno. V 30. min Jánoško minul odkrytú bránu hostí. Papradňania sa dostávali na polovicu domácich iba sporadicky a ich jediná šanca ostala nevyužitá. Dobré šance mali v závere prvej časti L. Sviečka a Jánoško, no gól nepadol. V 50. min M. Švaňa vyskúšal Hromadíka v 53. min Bieliova strela letela nad.  V 57. min Hromadík vyrazil strelu R. Staňa a o minútu M. Cupan tesne minul domácu bránu. V 60. min Tóthovu strelu smerujúcu do prázdnej brány zastavil Majerík. O pť minút V. Hrebičík z polovice ihriska vyskúšal Smolku. V 70. min vnikol do šestnástky Bielik, bol faulovaný a jedenástku premenil R. Sviečka. O tri minúty R. Staňo z priameho kopu dal na 2:0. Potom bol vylúčený hosťujúci Macošínec a v 84. min R. Sviečka zvýšil na 3:0. Zaslúženú výhru potvrdil v 88. min Bielik.

Góly: 70. a 84. R. Sviečka, 73. R. Staňo, 88. Bielik.

H. PORUBA: Smolka – Ruman, L. Sviečka, Majerík, Papp, R. Staňo, M. Švaňa, Bielik, A. Staňo (Hudec), R. Sviečka (R. Švaňa), Jánoško (P. Dražkovec).

PAPRADNO: Hromadík – V. Hrebičík, M. Hrebičík, S. Trúchlik, Tóth, J. Galko (Šmulík), Vajdík, M. Cupan (Burianec), Martinec, Černošík, Macošínec. ONDREJ MIŠECH

1. H. Poruba    2          2          0          0          16:2     6

2. Košeca        2          2          0          0          11:1     6

3. Bolešov       1          1          0          0          7:0       3

4. Ilava 2          1          0          1          7:5       3

5. K. Podhradie           2          1          0          1          5:3       3

6. D. Kočkovce           2          1          0          1          4:2       3

7. Papradno     2          1          0          1          4:4       3

8. Plevník         2          1          0          1          4:4       3

9. Dulov           2          1          0          1          2:5       3

10. Tuchyňa     2          1          0          1          4:9       3

11. Jasenica     2          1          0          1          5:14     3

12. Lysá                      1          0          0          1          2:4       0

13. M. Lednice            2          0          0          2          1:9       0

14. Udiča         2          0          0          2          1:11     0